Minust

Tere!

Mari Teras ja collie Neve

Minu nimi on Mari Teras (end. Piht)

Olen olnud koertest huvitatud terve oma teadliku elu.

Koerte käitumise uurimise huvi kasvas aga hüppeliselt aastal 2011, kui sain oma päris esimese koera – keerulise geenipagasiga sotsialiseerimata kutsika.

Täiesti tavalise inimesena ei olnud ma teadlik, kuidas sellist koera kasvatada ning sai läbi tehtud mitmeid vigu ja katse-eksituse meetodil jõutud positiivse käitumise muutmise põhitõdede juurde.

Kuna minu jaoks on olnud alati oluline inimlik suhe oma lemmikuga, köitis ja kütkestas mind teema niivõrd, et olen aastast 2013 pea iga päev teadmisi juurde hankinud ja oma koertega katsetanud.

2017 aastal sai minust treener koertekoolis Kratt ja sealt alates olen aidanud ennetada ja lahendada sadade koerte käitumisprobleeme (k.a. olnud kutsikate sotsialiseerimiskursuse treener)

Aastal 2020 liitus meie perega teine koer – pikakarvaline collie. Tema kasvatasin ma juba 100% enda põhitõdede järgi ning eriti uhke olen ma saavutuse üle, et oskasin kutsika valutult integreerida elamisse, kus ees ootas endine koeraagressiooniga koer. Nüüdseks elavad nad juba pea kolm aastat koos ja neil ei ole tänu oskuslikule integreerimisele olnud mitte ainsamatki omavahelist naginat!

Collie Neve avardas minu maailmapilti veelgi – temaga oleme saanud käia erinevate koolitajate juures treenimas. Põhilised mida oleme proovinud on kuulekus, rallikuulekus, agility, näitused ja väääga vähe sain kahjuks nuusutada ka päästet, sest siis tegi elu oma korrektuurid ning tõi minu ellu kolmanda lapse.

Nüüdseks oleme oma elurütmid paika saanud ja võistlen ning treenin Nevega rallikuulekuses

RK1 tulemused:
26.02.23 RK1 87/87p (IV ja III koht) Kohtunik Karin Lassmann (EST)

26.03.23 RK1 64p /92p (- ja II koht) Kohtunik Zaiga Zvirbule (LV)

18.06.23 RK1 93p/84p (III koht ja III koht)  Kohtunik Lauma Zutere (LV)

Kust on pärit minu teadmised?

Teadmised olen omandanud põhiliselt Fenzi Dog Sports Academy online kursustelt ja väga inspireerivatelt eeskujudelt nagu Denise Fenzi, Ian Dunbar, Bob Bailey, Emily Larlham, Sophia Yin, Chirag Patel jpt.

Olen töötanud Kadi Koertesalongis administraator – assistendina 1,5 aastat ja saanud väga palju praktikat erinevate koerte käsitlemisel ja võin praeguseks käsi südamel öelda – maiuse ja kiituse baasil võidab ka kõige umbusklikuma koera usalduse ja koostöö laabub lõbusalt ja sujuvalt.

Olen uhke, et lõpetasin edukalt dr Susan Friedman’i “Living and learning with animals”  proffessionaalkursuse koos Emma Jäger’iga (minu suurim mentor ja õpetaja koeratreeningu maailmas).

LLA kursus andis mulle juurde väga palju teadmisi, mida olen praktikas koerte treenimisel rakendanud

Minu moto on – Premeeri oma koera siis, kui ta on tubli! Seda vähem tekib koeral olukordi, kus ta saab viljeleda ebasobivat käitumist.

Lapsehoolduspuhkusel (alates märts 2022) olen fokusseerunud kodukoertele heade kommete õpetamisele linnakeskkonnas, lõdvas rihmas liikumisele ning südameteemaks on veel koerte hooldusprotseduurid, sest paljudele koertele siiski ei meeldi hammaste pesu, kammimine ja ilmselt enamus lugejaid noogutavad kaasa – koerte küünelõikus!

Lisaks on mul au töötada dr Anu Poopuu assistendina.
 Dr Poopuu vastuvõttude info leiab siit (avaneb uues aknas): Lemmikloomade käitumisnõustamine ja ravi

Lisaks võib leida ajakirja “Muki” kaante vahelt minu vastuseid tekkinud lugejaküsimustele.

Veel minust:

Läbitud koolitused jm 
 

Emma Jägeri ja Nevega Terevisioonis arutlemas koeratõugude keelustamise teemal

Varjupaikade MTÜ ajakiri “Käpa All” lk 6
 

Eesti Päevalehe artikkel “Käpp ja Käsi” programmist
 

Dr Anu Poopuu’ga Terevisioonis rääkimas loomade tutvustamisest
 

Reageeriva koera trennisessioon ehk pilguheit Kieferi treenimisele
 

Kiefer enne ja pärast treeninguid

Tutvu minu poolt kokku pandud treeninguvõimalustega ja tule, koolitame koos Su koera viisakaks ja eeskujulikuks kaaslaseks igas olukorras!
Koeratreener Mari Kieferi ja Nevega